Журахо́вський Володимир Павлович

тренер  з веслування на байдарках і каное,заслужений тренер України,  заслужений тренер СРСР, заслужений працівник фізичної культури і спорту України .

Народився 16 червня 1941 року  у м. Конотоп  (Сумська область).

Освіта вища,  у 1972 році закінчив Миколаївський державний педагогічний інститут ім. В.Г. Белінського, тренер  з веслування на байдарках і каное,

Пройшов шлях від тренера-викладача дитячо-юнацького спортивного закладу до тренера збірної команди СРСР та директора спеціалізованої спортивної
школи.

Тренерську діяльність в спорті розпочав  у 1964 році  у Херсонській спортивній школі молоді (по 1966 рік).

У 1967 році призначений  на посаду директора Херсонської школи вищої спортивної майстерності, на якій працював до 1978 рік. За його особистої участі розпочато будівництво бази ШВСМ, яка на сьогодні є базою олімпійської підготовки з веслування, 

У грудні 1978 року переведений  на тренерську роботу в ЦСК ВМФ (м. Москва), працював старшим тренером ІV яхт-клубу Чорноморського флоту,  з 1987 по 1993 рік – тренером збірної команди СРСР та України.

Як тренер підготував велику кількість  спортсменів високого класу: 30 майстрів спорту міжнародного класу-неодноразових переможців і призерів Олімпійських ігор, чемпіонів світу, Європи, СРСР, України з веслування на байдарках та каное. Серед них Сергій Кисельов, Сергій Кірсанов, Геннадій Василенко, Володимир Горділей,  Борис Данилов, срібного призера Олімпійських ігор, заслуженого майстра спорту СРСР  Сергія  Кірсанова.

За досягнення високих спортивних результатів у 1987 році  присвоєно звання «Заслужений тренер України», у 1989 році -  «Заслужений тренер СРСР».

З 1995 по 2017 рік -  директор спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву (СДЮШОР )  1 яхт-клубу ВМС України (пізніше -  СДЮСШОР з веслувальних видів спорту).

Представники СДЮШОР І яхт-клубу ВМС України постійно виступали на першостях і чемпіонатах України. Завдяки успішним виступам спортсменів Херсонська область зі спорту вищих досягнень у  2005 році піднялася з IV на ІІІ місце у своїй групі областей.

Вихованці закладу Денис Пожар та Микола Кравченко неодноразово ставали призерами чемпіонатів Європи та світу з веслування на байдарках і каное; Олена Олефіренко (Сеньків), Геннадій Захарченко та Олександр Марченко - багаторазовими переможцями та призерами чемпіонатів, Кубків світу з академічного веслування.

У 2006 році  присвоєно  звання  «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України».

Нагороджений медалями  «За трудову відзнаку (1989) та «Ветеран праці»  (2001).

Оновлено 2018

 

Нашi партнери