Мотор команди (Андрій Приведа)

Види спорту

Вгору,  Олександр Крупица,  12 серпня 2012

У першій частині Олімпійських ігор найвище місце серед представників Херсонщини зайняли веслярі в академічному веслуванні Андрій Приведа та Олександр Коновалюк. Вони виступали у вісімці. Наш екіпаж став другим у фіналі "В" і в підсумку влаштувався на восьмому місці. З Олександром Коновалюком наші читачі знайомилися в попередньому номері газети. Сьогодні гість спортивної сторінки "Вгору" Андрій Приведа.

- Як Олексій Приведа з'явився в академічному веслуванні?
- У дитинстві займався футболом. Стояв на воротах. Батьки не могли купити форму для воротаря, не вистачало грошей. Тому частенько розбивав коліна. Після ігор довго не сходили гематоми. Мабуть, за сільськими мірками був не зовсім слабким хлопцем. Тому тренери запросили в Херсонське вище училище фізичної культури. Але там футболу не було, запропонували спробувати себе в академічному веслуванні. Подобалося грати у футбол, і академічне веслування подобалася. Прийшов час визначатися. Вибрав греблю. І не шкодую.

- І коли це було?
- Потрапив у вище училище фізичної культури в 2001 році, але вже в 2002 році повноцінно займався академічним веслуванням. Тренують мене брати Георгій і Олег Івановичі Волощуки.

- Коли прийшла вагома перемога?
- Виграв дитячий чемпіонат світу в 2004 році в складі двійки з рульовим.

- За що подобається академічне веслування?
- Здавалося б, монотонні тренування. Але в кожному виді є свої принади. Майже постійно на воді. Чудова природа. Краса невимовна Дніпра. Тренери для тебе ставлять завдання. Ти виконуєш їх. Немає часу нудьгувати.

 - Весь час на річці. А сам не рибалка?
- Так, зрідка посидіти на рибалці можу, але не фанат.

 - А я думав, гребете собі і закинули снасті на щучку.
- Ні, буває, сітки браконьєрів на тренуваннях ловимо кілем. Це і є вся наша "риболовля".

 - Потрапив у мережі любові? - Так, одружився. Дружину звуть Валентиною. Вона раніше займалася легкою атлетикою. Штовхала ядро. Потім я переманив її в академічну греблю. Так що знає цей вид спорту не на словах.

 - Найвища мета?
- Вона у всіх спортсменів - Олімпійські ігри. Чемпіон світу звучить, але найпрестижніші нагороди з ігор однозначно. І мені приємно, що я вперше завоював олімпійську ліцензію, хоча два рази до цього був на відборі.

 - Який колектив у вісімці?
- Екіпаж хороший. Нас було десять чоловік, що претендували на потрапляння до вісімки та на поїздку до Лондона. Ми дуже дружні. Кожен розумів, що поїдуть найсильніші. Тому йшла спрямована підготовка і чесна боротьба. Тренери дивляться, хто як працює, і вони вирішили, кого залишити остаточно в складі.

- Як розподіляються обов'язки у вісімці?
- Я сиджу в екіпажі п'ятим. Це центр човна. Це як у машині мотор. Попереду сидять восьмий і сьомий номер задають роботу, а ми підтримуємо цей ритм.

 - На що наша вісімка може претендувати?
- Ми вже знаємо сили суперників. Зустрічалися на змаганнях. Найсильніші - німці та канадці. А з рештою можна боротися за нагороди. І ми поступово покращуємо результати. Екіпаж непоганий. До нього перемоги ще прийдуть.

- Бажаємо удачі.

Досьє. Андрій Приведа. Заслужений майстер спорту. Народився 1 січня 1986 р. в Ольгівці Херсонської області. Зріст 193 см. Вага 102 кг. Закінчив ХВУФК та ХДУ. Чемпіон світу серед юніорів у двійці з рульовим (2004). Срібний призер Європи у вісімці (2009) і дворазовий бронзовий призер континенту (2010-2011).
Перші тренери Олег Георгій Волощук. Нині підвищує майстерність у тренера Віктора Потабенько.
Спортсмен Херсонської ШВСМ.
"Кращий спортсмен Херсонщини 2011 року".

http://www.vgoru.org/index.php/all-news/sport/item/243-motor


Фото:

Нашi партнери