Херсонському тренеру-викладачу з тенісу настільного вручено орден «За заслуги» ІІІ ступеня

29 липня 2020 року під час засідання колегії Херсонської облдержадміністрації очільник області Юрій Гусєв вручив відзнаки жителям Херсонщини.

Так, за значний особистий внесок у державне будівництво, зміцнення національної безпеки, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю орденом «За заслуги» ІІІ ступеня нагороджено Вечерка Євгенія Матвійовича – тренера-викладача Херсонської міської дитячо-юнацької спортивної школи № 3 Херсонської міської ради.
Центральний спортивний портал Херсонщини разом з усією спортивною громадою щиро вітає  заслуженого працівника фізичної культури і спорта України, заслуженого тренера України з тенісу настільного Євгенія Матвійовича Вечерка, який багато зробив для розвитку настільного тенісу в України і області, залучення молоді до занять фізичною культурою і спортом,   з високою нагородою і бажає йому міцного здоров’я,  невичерпної творчої енергії, сил та наснаги,  вагомих досягнень у здійсненні задуманого. 

Додамо, що нагородження відбулось відповідно до Указу Указом Президента України від 27 червня 2020 року  №254/2020 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Конституції України».

Довідка: Вечерок Євгеній Матвійович  майстер спорту СРСР з настільного тенісу (1967), заслужений тренер України (1986), суддя міжнародної категорії з настільного тенісу (1990), заслужений працівник фізичної культури і спорту України (2002).

У 1970-1981 роках – старший тренер учбово-спортивного відділу комітету з фізичної культури та спорту Херсонського облвиконкому.

Працює тренером-викладачем з настільного тенісу понад 50 років. За час тренерської роботи підготував 2 майстрів спорту СРСР міжнародного класу, 50 майстрів спорту, 5 чемпіонів СРСР, 7 переможців першостей Європи. Його вихованці понад 300 разів ставали переможцями і призерами всеукраїнських, всесоюзних і міжнародних змагань з настільного тенісу.

У 1981, 1986, 1999 роках був найкращим тренером Херсонщини за підсумками роботи за рік в комплексних змаганнях (молодіжні ігри, Спартакіади).

У 1986 році визнаний  кращим тренером України.

Створена ним спеціалізована спортивна база була однією з кращих в СРСР, на якій збірні команди СРСР і України готувалися до чемпіонатів світу і Європи з настільного тенісу.

З 1971 року у м. Херсоні проводилися всесоюзні і міжнародні змагання з настільного тенісу: у 1978-1979 роках відбулися матчі Європейської ліги СРСР – Франція, СРСР – Угорщина, СРСР – Швеція, СРСР – Греція, де Євген Вечерок виступав в якості головного судді.

Незважаєчи на поважний вік (78 років!)  і сьогодні Вечерок Євгеній Матвійович продовжує активно працювати (комунальний заклад «Херсонський фаховий спортивний колледж» Херсонської обласної ради та Херсонська міська дитячо-юнацька спортивна школа № 3 Херсонської міської ради), готує спортсменів до збірних команд України для участі в міжнародних змаганнях з настільного тенісу.

Нашi партнери