В Україні створили новий біговий вид спорту. Поки без назви

1 серпня 2020 року у Києві на столичному стадіоні «Піонер» відбулася легкоатлетична подія нового формату — Battle Mile (Батл Майл). 

Ідея проекту полягає у командних змаганнях бігунів на дистанції в одну милю - 1609 метрів. 
Загалом у заході взяли участь 19 команд, серед яких як професійні атлети - лідери збірної України на середніх дистанціях, так і аматори - найактивніші бігові клуби країни.



Перемогу серед професійних чоловічих команд здобула київська команда Rays, загальний час усіх учасників якої склав 21:23 хв. У жінок найшвидший сумарний час становив - 24:44 хв і його також показала команда Rays, тільки жіноча.
Згідно правил, кожна команда складалася з 5 учасників і мала право під час бігу на одну заміну в команді: на доріжку в будь-який момент міг вийти так званий «джокер»  - це додало неабиякої інтриги змаганням. За усім дійством дозволяла слідкувати електронна система, яка у режимі реального часу демонструвала учасниками і глядачам позицію команд.

«Це неймовірно драйовий формат командних змагань, які здатні відродити інтерес до самої легкої атлетики, внести динаміку в проведення змагань і зацікавити безліч людей», -  поділилася враженнями від побаченого срібна призерка Олімпійських ігор Ірина Ліщинська, яка була присутня на події.
Сам проект -  суто український продукт, який не має аналогів у світі. Попри те, що миля популярна легкоатлетична дисципліна, долати її командою ще й з джокером, поки ніхто не намагався. І вже на даному етапі Battle Mile має серйозні амбіції і плани найближчим часом вийти на міжнародний ринок.

«Центральна ідея проєкту -  це команда, це її бренд, ім’я. Саме таким шляхом ми бачимо можливість підвищити цікавість до середніх дистанцій і легкої атлетики загалом, сформувати імідж бігу як престижного виду спорту на рівні з футболом та тенісом.
Ми дійсно маємо величезні плани на сьогоднішній день. Все вимагає поетапності. Батл Миля вже виходить у формат міжнародного проекту. Є можливість не просто розвивати цю ідею, а масштабувати її. Цього року ми ще плануємо один міжнародний старт провести — чи в Білорусі, чи в Німеччині. Крім того є інтерес працювати з США, ми нещодавно запатентували свій проект там», -  поділився ідеолог і засновник проекту Юрій Піднебесний.

Організатором змагань виступила Асоціація командного бігу України. Загальний призовий фонд змагань становив 130 тисяч гривень.

Джерело:  СКУ 

Фото:

Нашi партнери