Скандинавська хода

Види спорту

Простота, доступність та ефективність Скандинавської ходи - це шлях до здоров’я та фізичного довголіття.

З давніх-давен для підтримки тонусу, самопочуття та хорошого настрою люди займались оздоровчою ходою. Час йшов, процеси вдосконалювалися, не стала винятком й оздоровча хода. В кінці 90-х років XX століття у Фінляндії з’явився новий вид фітнесу – Скандинавська хода. Сьогодні в багатьох країнах світу нікого не здивує людина, яка йде по вулиці з «лижними» палицями, вже близько 1 млн. людей обрали для себе Скандинавську ходу. 

Скандинавська хода
дослівно – хода з палицями (фін. sauvakävely, від sauva - «палиця» та kävely - «хода», «прогулянка») - вид фізичних вправ на свіжому повітрі з парою «лижних» палиць.  

При вірно обраному навантаженні та дотримані техніки безпеки  заняття Скандинавською ходою доступні всім віковим групам, починаючи з молодшого шкільного віку.

Щоб приступити до занять Скандинавською  ходою необов'язково володіти  будь-якими навичками та спеціальною фізичною підготовкою.

Постійні заняття Скандинавською ходою це:

1.  Покращення роботи серця і легенів.     
   
2.  Підтримка тонусу м'язів одночасно верхньої і нижньої частин тіла.

3. Поліпшення рухливості суглобів рук і ніг.

4. Залучення до роботи  розгинаючих та згинаючих м'язів плечового пояса, грудей і спини.
                                                 
5.  Зменшення навантаження на ноги, особливо на колінні суглоби, що важливо для людей з надмірною вагою.  

6.  Послаблення болі в області шиї,  комірцевої зони, плечового пояса.
        
7. Сприяння розвитку координації рухів.

8.  Трата 400 кілокалорій на годину, у той час як при   звичайній ході  “спалюються”  280 кілокалорій.  

Для Скандинавської ходи використовуються легкі та міцні спеціальні палиці, довжина яких  підбирається за формулою: зріст людини × 0,68. Палиці повинні бути зі зручною рукояткою, до якої прикріплений ремінець, який не перешкоджає кровообігу у кисті, на кінці палиці  гумовий наконечник, який пом’якшує удари по твердій поверхні.

Заняття  проходять  на  відкритому  повітрі,  де  є  різноманітні  ландшафти (рівнини, пагорби) та покриття (асфальт, грунт тощо).
       
Зазвичай  для  занять Скандинавською ходою  використовують спортивне взуття, яке  повинно бути зручним та з м’якою підошвою.
       
Рекомендується займатись в одязі, який не обмежує рухи та відповідає конкретним погодним умовам. У холодну і вологу погоду можна надіти куртку і легкі рукавички. В сонячну погоду треба одягати бейсболку або панаму. У  холодну та вітряну погоду – в’язану шапку. 
      
Техніка рухів Скандинавської ходи, така і  як при звичайній ході - проста і природна: одночасно  працюють  права нога і ліва рука та навпаки. Постава при ході  максимально  комфортна:  спина  пряма,  плечі  розслаблені  і вільні,  ногу  ставлять з п’ятки на носок, руками роблять рухи, опираючись на палиці. Палиці слід  тримати  близько  до  тіла.  Спирання  на  палицю  і   поштовх нею роблять ходьбу  більш  ритмічною  і  енергійною:  чим  сильніше  поштовх,  тим  ширше крок.
      
Щоб  правильно  побудувати  режим тренувань  та  тримати  під  контролем самопучуття,   треба  перевіряти  частоту  серцевих  скорочень  (ЧСС)  під  час навантажень.
     
Для контролю за ЧСС під час тренувань рекомендується використовувати монітор серцевого ритму (пульсометр).
     
В іншому випадку Ви можете періодично зупинятись і вимірювати Ваш пульс на зап'ясті або шиї. Перерахуйте число ударів за 10 секунд і помножте на 6.  
     
  Рекомендована  максимальна частота серцевих скорочень (МЧСС):

   для жінок - 226 мінус ваш вік в роках.

   для чоловіків - 220 мінус ваш вік в роках.

  Відповідно від своїх вподобань  обирайте одну із трьох зон навантаження, при яких частота серцевих скорочень:

   оздоровча зона (50-60% від МЧСС );

   зона спалювання жиру (60-70% від МЧСС);

 зона фітнесу (70-80% від МЧСС).

Увага! Регулярність тренувань дуже важлива!
 
Щотижневий  план  тренувань  оздоровчої  програми  потребує  від  1,5 до 5 годин. Фізичне навантаження не матиме ніякого ефекту, якщо заняття проводяться менш ніж два рази на тиждень. Збільшувати навантаження занять можна  або за рахунок подовження часу їх проведення, або їх інтенсивності.

Скандинавська хода - це рух, а рух - це життя!


Фото:

Нашi партнери