Бюджет Мінмолодьспорту на 2021 рік становить рекордні 7,76 млрд гривень!

Верховна Рада підтримала проєкт Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік». «За» проголосували 289 народних обранців. 
Таким чином, у наступному році видатки на розвиток вітчизняного спорту, молодіжної політики та політики з національно-патріотичного виховання зростуть у 2,7 рази проти показників поточного року, для чого у проєкті державного бюджету на 2021 рік враховано кошти у сумі 7,76 млрд гривень. Про це повідомив Міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт.  

«Це великий позитив, що в проєкті Державного бюджету на 2021 рік Міністерству за багатьма напрямами витрат, у межах бюджетних програм, потреба у коштах забезпечена на 100%. Тим паче, наступний рік стане олімпійським. Ми повинні повністю забезпечити потреби наших спортсменів, щоб вони змогли показати найкращі результати!», - зазначив Вадим Гутцайт. 
На які сфери розподілять бюджет? 
Реалізація молодіжної політики та національно-патріотичне виховання - 75,2 млн грн: 
Передбачено здійснення всеукраїнських та міжнародних заходів з молодіжної політики та НПВ – 20,8 млн грн для реалізації близько 75 заходів та надання фінансової підтримки громадським організаціям для реалізації проектів в молодіжній сфері та сфері НПВ – 33,5 млн грн, у тому числі для фінансової підтримки молодіжної організації «Пласт – Національна скаутська організація України», що дозволить забезпечити реалізацію близько 190 проектів. Також планується здійснення обмінів молоддю з Польщею та Литвою – 10,5 млн грн для реалізацію близько 30 проектів. 20 молодих осіб буде виплачено премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України – 1,0 млн грн. На Всеукраїнський молодіжний центр, який відкрився влітку цього року, передбачено 9,4 млн грн. 
Розвиток наукових досліджень та спортивної медицини - 42,9 млн грн: 
На забезпечення наукової діяльності в сфері молоді та спорту передбачено видатки в обсязі – 23,5 млн грн, що дозволить продовжити проведення 11 наукових прикладних досліджень. З цієї суми передбачено 8,6 млн грн для придбання сучасного наукоємного обладнання для наукових досліджень в сфері спорту. Також, вперше передбачені видатки на розвиток спортивної медицини в обсязі 19,4 млн грн на забезпечення діяльності Українського центру спортивної медицини, який раніше відносився до сфери управління Міністерства охорони здоров’я з відповідним бюджетом. 
Підготовка і участь українських спортсменів у літніх Олімпійських, Паралімпійських, Дефлімпійських іграх у 2021 році, підготовку до зимових Олімпійських, Паралімпійських ігор – 2,8 млрд грн: 
Потреба за зазначеним пріоритетом задоволено на 100% та дозволить забезпечити: 
- підготовку та участь національної збірної команди в XXXII літніх Олімпійських іграх 2021 року в Токіо (Японія); 
- підготовку та участь в XVI літніх Паралімпійських Іграх 2021 року в Токіо (Японія); 
- підготовку та участь в XXIV літніх Дефлімпійських Іграх 2021 в Кашіаз – ду – Сул (Бразилія); 
- участь в XV зимовому Юнацькому Олімпійському фестивалі в Вуакатті (Фінляндія); 
- підготовка до участі в ХХIV Зимових Олімпійських Іграх та XIII Зимових Паралімпійських Іграх 2022 року у Пекіні (Китай); 
- виплата винагород чемпіонам та призерам Ігор та їх тренерам. 
Спорт осіб з інвалідністю – 777,2 млн грн: 
- матеріально-технічне та фінансове забезпечення штатної команди національної збірної команди осіб з інвалідністю України – 223,7 млн грн для забезпечення діяльності 1 320 спортсменів основного складу національних збірних команд осіб з інвалідністю; 
- підготовка та участь національних збірних команд з видів спорту осіб з інвалідністю - 311,9 млн грн для участі у понад 407 змаганнях та заходах; 
- відзнака чемпіонів, призерів змагань та їх тренерів, діячів фізичної культури і спорту (стипендії, винагороди) - 175,8 млн грн, що дозволить відзначити 2 346 осіб; 
- забезпечення діяльності Укрцентру «Інваспорт» та фінансова підтримка громадських організацій осіб з інвалідністю фізкультурно-спортивної спрямованості, зокрема Національного комітету спорту інвалідів України - 65,8 млн грн. 
Розвиток фізичної культури та спорту та спорту вищих досягнень – 2,4 млрд грн: 
- на матеріально-технічне та фінансове забезпечення 6987 спортсменів національних збір  
их команд України з олімпійських та неолімпійських видів спорту – 716,7 млн грн; 
- організація та проведення спортивних заходів з олімпійських та неолімпійських видів спорту – 1 100,1 млн грн, для підготовки та участь у понад 1000 міжнародних змагань, організації та проведення понад 900 всеукраїнських та 40 міжнародних спортивних заходів на території України; 
- відзначення чемпіонів та призерів міжнародних змагань та їх тренерів (понад 5000 осіб), виплата 834 державних стипендій - 164,0 млн грн; 
- забезпечення діяльності 10 спеціалізованих закладів фізичної культури та спорту – 316,4 млн грн; 
- фінансова підтримка Національного олімпійського комітету, Спортивного комітету України, фізкультурно-спортивних товариств – 65,1 млн грн. 
Спортивна інфраструктура – 1,6 млрд грн, 
У наступному році значна увага буде приділена розвитку та покращенню стану спортивної інфраструктури. Зокрема, на розвиток та матеріально-технічне забезпечення 7 баз олімпійської та паралімпійської підготовки передбачено 853,0 млн грн. На Програму Президента «25 магнітів» передбачено 500 млн грн, а на реалізацію інвестиційних проєктів державними підприємствами «Олімпійський навчально-спортивний центр «Конча-Заспа» та «Атлет» - 275,8 млн грн.


Фото:

Нашi партнери