Вибравши найбільш привабливi рiзновиди оздоровчого фiтнесу, Ви досягнете фізичної досконалостi та духовної гармонiї, стверджують фахівці.
Заняття оздоровчим фiтнесом допоможуть:
- попередити серцево-судиннi захворювання;
- нормалiзувати кров’яний тиск;
- скинути зайву вагу;
- скорегувати пропорцiйну фігуру;
- змiцнити iмунну систему;
- пiдвищити опiр органiзму до стресiв і депресiй.
Який різновид занять фітнесом Вам подобається: класична аеробіка або атлетична гімнастика?
Класична аеробiка - це комплекси танцювальних, бiгових, стрибкових i гiмнастичних вправ, якi дозволяють укрiпити м’язовий корсет, покращити поставу, розвинути гнучкiсть та вiдчуття рiвноваги.
Вони укрiплюють серцево-судинну та дихальну системи, сприяють схудненню та покращенню фігури.
Атлетична гiмнастика - це заняття в тренажерному залi, спрямованi на розвиток сили, силової витривалостi, працездатностi i гнучкостi. Атлетична гiмнастика дозволяє суттєво змiнити будову тiла, формуючи гармонiйно розвинену, пропорцiйну атлетичну фiгуру.
Цей вид гiмнастики змiцнює здоров’я, пiдвищує рiвень загальної фiзичної пiдготовленості пiдлiткiв, молодi та людей середнього вiку.
Існує понад 100 рiзних фітнес-програм, наприклад:
1. Степ-аеробiка - вправи на спецiальних степ-платформах, якi досить простi, доступнi, нагадують ходу сходами і розрахованi на людей самого рiзного вiку.
Вони чудово змiцнюють серцево-судинну та дихальну системи, розвивають м’язи, особливо нижньоi частини тiла, покращують обмiн речовин, досить швидко спалюють пiдшкiрну жирову тканину.
Завдяки заняттям степ-аеробiкою покращується координацiя рухiв i збiльшується рухливiсть суглобiв.
2. Фiтбол-аеробiка (вправи на ееликих гумових м’ячах) - це один iз самих популярних i улюблених напрямкiв у фiтнесi. Чудово вирiшуючи оздоровчi завдання, фiтбол разом з тим застосовується для корекцiї фiгури, формування постави, позбавлення больових синдромiв у рiзних дiлянках хребта, пiдняття настрою.
Завдяки помірному навантаженню на органiзм фiтбол рекомендований тим, хто уникає інтенсивних фiзичних навантажень.
3. Ааеробiка з елементами схiдних одноборств - iдея поєднати аеробiку та бойовi мистецтва призвела до виникнення нових видiв аеробіки:
- бокс-аеробiка та карате-аеробiка - це заняття, якi поєднують аеробiку та бойовi мистецтва;
- тай-бо-аеробiка та кi-бо-аеробiка - це цiкавий синтез елементiв схiдних одноборств і аеробних навантажень з ритмiчною музикою.
Цi види аеробiки дозволяють досить швидко розвивати мускулатуру, загальну і силову витривалiсть, а також навчитися прийомам рукопашного бою.
4. Танцювальна аеробіка - в залежностi вiд характеру танцювальних елементiв i музики роздiляється на рiзновиди:
- фан-аеробiка (сучасний танець у стилi «фанк»),
- сіті-джем-аеробiка (африканський стиль «сiтi-джем»),
- хiп-хоп-аеробiка (сучасний танець у стилi «хiп-хоп»),
- латин-аеробiка або сальса-аеробіка (на основi латиноамериканських танцiв),
- афро-джаз-аеробiка (з елементами африканських танцiв),
- джаз-аеробіка i джаз-модерн-аеробiка (на основi джазового танцю).
Заняття танцювальною аеробiкою стимулюють серцево-судинну та дихальну системи, полiпшують координацiю рухiв та поставу, укрiплюють м’язи (особливо нижньої частини тiла), спалюють зайну вагу.
5. Аквааеробiка - це гiмнастика у водi, яка має загальний змiцнювальний ефект, дозволяє розвинути м’язову та функцiональнi системи, позитивно впливає на психiку людини.
При цьому Ви отримуете користь не тiльки вiд фiзичних вправ, але й від позитивного впливу водного середовища.
6. Йога-фiтнес, пауер-йога - це заняття фiтнесом з елементами гiмнастики йогів.
Вони вiдновлюють гнучкiсть хребта, нормалiзують обмiн речовин, функції шлунково-кишкового тракту, вагу тiла, тиск, гальмують процеси старiння.
Такi заняття дуже кориснi людям iз неврозами, порушенням сну, надмiрним збудженням нервової системи, психiчними розладами.
Чи можна займатись оздоровчпм фiтнесом самостiйно?
Фахiвцi радять спочатку ознайомитись з особливостями фiтнес-тренування, дозуванням вправ, методикою самоконтролю в процесi занять i, по-можливостi, оволодiти початковим рiвнем пiдготовки.
Ознайомитись з особливостями фiтнес-тренування можливо у фiтнес-клубах пiд керiвництвом досвiдчених тренерiв, якi iндивiдуально лiдберуть для Вас навантаження, виходячи з Вашого вiку, рiвня фiзичного стану, особливостей тiлобудови та мотивiв, що спонукали Вас зайнятись оздоровчим тренуванням.
В процесi занять необхiдно дотримуватись рекомендацiй щодо дозування фiзичних навантажень, контролювати фiзiологiчнi зрушення в органiзмi, орiєнтуватись на самопочуття та настрiй пiд час занять і пiсля них.
Пiсля цього допускаються самостiйнi заняття окремими формами фiтнесу в домашнiх умовах. Для цих занять можна використовувати вiдеозаняття з iнструкторами по телевiзору або просто iмпровiзацiю на основi власного досвiду.
Головне - не забувати про самоконтроль i час вiд часу перевiряти свiй пульс. Треба пам’ятати, що максимально допустимий пульс пiд час занять не повинен перевищувати: 220 мiнус Ваш вiк, а оптимальний -становити 50-65% вiд цього показника. Тривалiсть занять може бути рiзною i становити вiд 20 до 60 хвилин. Займатись можна у любий зручний для Вас час, крiм пiзнього вечора.