У Токіо завершились ХХХІІ літні Олімпійські ігри 2020 року

Серед 206 країн-учасниць українська олімпійська збірна в ТОП-20 за загальною кількістю медалей і 44-те місце у . у медальному рейтингу усіх команд.

Кожен восьмий спортсмен збірної України здобув медаль, це значно краще результатів попередньої Олімпіади -  тоді 206 атлетів привезли 11 медалей.

У підсумку маємо у Токіо 19 медалей: 12 бронзових,6 срібних й 1 золоту.

За виграні призові місця і медалі на Олімпійських іграх, українські спортсмени цьогоріч отримують від держави грошову винагороду: за «золото» – 125 тисяч доларів, за «срібло» – 80 тисяч доларів, за «бронзу» – 55 тисяч доларів.

Українські медалісти Ігор ХХХІІ Олімпіади:

«Золото»

·  Жан Беленюк (греко-римська боротьба, 87 кг)

«Срібло»

·    Михайло Романчук (плавання, 1500 м вільним стилем)
·   Парвіз Насібов (греко-римська боротьба, 67 кг
·    Анжеліка Терлюга (карате, до 55 кг
·    Людмила Лузан та Анастасія Четверікова (веслування на байдарках і каное, каное-двійка, 500 м
·   Олександр Хижняк (бокс, до 75 кг
·   Олена Старікова (велоспорт-трек, спринт)

«Бронза»

·    Дар'я Білодід (дзюдо, 48 кг
·     Ігор Рейзлін (фехтування, шпага)
·    Олена Костевич та Олег Омельчук (кульова стрільба, мікст)
·    Михайло Романчук (плавання, 800 метрів вільним стилем)
·   Еліна Світоліна (теніс)
·   Алла Черкасова (жіноча боротьба, 68 кг
·  Ірина Коляденко (жіноча боротьба, 62 кг
·   Марта Федіна та Анастасія Савчук (артистичне плавання, дует)
·   юдмила Лузан (веслування на байдарках і каное, каное-одиночка, 200 м
·    Станіслав Горуна (карате, до 75 кг
·   Владислава Алексіїва, Марина Алексіїва, Катерина Резнік, Анастасія Савчук Ксенія Сидоренко, Марта Федіна, Аліна Шинкаренко, Єлизавета Яхно (артистичне плавання, група)
·  Ярослава Магучіх (легка атлетика, стрибки у висоту)

Ще 23 спортсмени посіли 4-6 місця у фінальних змаганнях. Україна вперше в історії завоювала медалі Олімпійських ігор у артистичному плаванні та карате.