
Види спорту
Ракетомодельний спорт - це спортивно-технічний вид спорту, в якому учасники змагаються в конструюванні, виготовленні, організації запуску моделей ракет, а також пілотуванні, якщо мова йде про радіокеровані моделі. Цей вид спорту призначений для людей практично усіх вікових груп.
Моделювання ракет, створення діючих копій - одне з найцікавіших і високотехнологічних видів захоплень. Спортивне моделювання унікальне тим, що органічно поєднує в собі інтелектуальну діяльність та фізичні навантаження на свіжому повітрі.
Змагання можуть бути як особистими, так і командними, і проводяться на висоту і тривалість польоту та точність посадки. У класі моделей-копій оцінюється ступінь деталізації ракети і реалізм польоту.
Процес запуску моделей ракет втілює в життя нескінченне прагнення людини до досягнення нових вершин творчості на незвіданих просторах Всесвіту. Момент, коли зроблена своїми руками ракета на швидкості піднімається в повітря, залишає незабутні враження, які запам'ятовуються на все життя! Можливо, саме завдяки цьому ракетомодельний спорт підкорив мільйони сердець в різних куточках нашої планети.
Моделювання ракет поширене в таких країнах як Болгарія, Канада, Китай, Хорватія, Чехія, Німеччина, Італія, Індія, Японія, Казахстан, Латвія, Литва, Македонія, Молдова, Румунія, Польща, Сербія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швейцарія, Росія, Туреччина, Україна, Великобританія, США, Узбекистан, Норвегія, Єгипет, Франція, Азербайджан, Австралія, ПАР. Ракетомодельний спорт набирає популярність в Бразилії, Греції, Швеції та на Кіпрі.
На міжнародному рівні питання ракетомодельного спорту курує Міжнародна авіаційна федерація (Тhe International Air Sports Federation). Організація була заснована як спортивна федерація у 1905 році, й зараз вона об'єднує авіаційні організації понад 100 країн.
В Україні ракетомодельний спорт набуває все більшої популярності, завдяки підтримці компанії Noosphere. Будучи генеральним партнером Федерації ракетомодельного спорту України, Noosphere бере участь і в організації чемпіонату Європи 2015 року, що відбудеться у Львівській області 21-28 серпня.
В 2016 році Україна також прийматиме й чемпіонат світу з ракетомодельного спорту. Право приймати змагання таких високих рівнів наша країна виборола у штаб-квартирі Міжнародної авіаційної федерації (Лозанна, Швейцарія) завдяки професіоналізму спільної делегації президії ФРМС і фахівців Noosphere.
Всі ракетомодельні змагання, в залежності від моделі ракет (S), поділяються на 10 різних категорій:
- S1 – це змагання між різними моделями ракет на максимальну висоту польоту;
- S2 – це змагання між різними моделями ракет на максимальну висоту польоту з визначеним навантаженням;
- S3 – це змагання між різними моделями ракет на тривалість польоту з парашутом;
- S4 – це змагання між різними моделями планерів з пришвидшувачем на тривалість польоту;
- S5 – це змагання між різними моделями-копіями ракет на висоту польоту;
- S6 – це змагання між різними моделями ракет на тривалість польоту зі стрічкою;
- S7 – це змагання між різними моделями-копіями ракет на точність польоту;
- S8 – це змагання між різними моделями ракетних планерів на тривалість польоту;
- S9 – це змагання між різними моделями ракет на тривалість польоту з ротором;
- S10 – це змагання між різними моделями ракет на тривалість польоту з «м’яким крилом».