Артем Пустовий: Радий повернутися до збірної України

Артем Пустовий приїхав до збірної України у статусі одного з лідерів команди Гран-Канарія, яка йде на лідируючих позиціях в іспанській першості. Раніше він грав за Барселону, яка не завжди його відпускала до національної команди, але зараз він з радістю прибув і готовий допомогти збірній у стартових матчах відбору на ЧС-2023.

На прес-конференції напередодні старту національної збірної у кваліфікації на ЧС Артем Пустовий розповів  про атмосферу у команді та налаштування на матч проти Грузії. 


- Артеме, ти повернувся до збірної вперше з лютого 2020 року. Як відчуття?

 - Насправді це круто. Радий повернутися до України. Постійна ностальгія. Вчора сніг побачив уперше за три роки. Настрій хороший. Я завжди радий приїжджати до збірної, працювати з нашими фахівцями. За кожної можливості це робитиму. До цього не виходило, бо клуб не відпускав. Зараз дуже радий бути тут.

- Розумієш, що на тобі, як на лідері, лежить відповідальність і від тебе чекатимуть результат?

- Відповідальність завжди є, але я намагаюся не думати про це. Просто потрібно виходити зі свіжою головою, не думати ні про що, робити свою роботу і намагатися по максимуму допомогти команді досягти результату.

Зараз у збірній дуже багато нових гравців і ті, хто вже довгий час у команді, намагаються прищепити любов до національної команди. Хочеться, щоб разом ми прогресували і через два-три роки ці молоді гравці вивели нашу збірну до найкращих у Європі.

- Як особисто ти прищеплюєш любов до збірної?

- Знов-таки, через любов, через жарти. За цей короткий проміжок часу ми стаємо друзями і думаю, що це також позитивно вплине на нашу гру.

 - Яке налаштування на найближчі матчі?

- Неправильно обіцяти перемогти. Потрібно максимально готуватися до ігор, налаштовуватись, працювати над собою. Часу не так багато, на підготовку всього 4-5 днів. За цей короткий час потрібно інтенсивно провести тренування, максимально зігратися та на майданчику максимально віддаватися.

- Як відбувається підготовка?

- У перший день було два тренування, далі – по одному. Намагаємось продумати наш напад, гру у захисті.

- Що можеш сказати про збірну Грузії?

- Ми раніше вже зустрічалися із збірною Грузії на Євробаскеті-2017. Тоді ми їх обіграли, сподіваюся, і цього разу буде також. Збірна досить серйозна, є добрі, сильні гравці. Тренери ще розставлять акценти, як із ними грати. Потрібно не дати їм розігратися та показати найкращі якості.

- На вихідних ти на клубному рівні грав проти одного із лідерів Грузії Георгія Шермадіні.

 Він мав шикарний матч, переламав гру і ми її програли. Я чудово його знаю з іспанського чемпіонату, знаю його сильні сторони. Але хочу додати, що ми з ним не граємо віч-на-віч - у баскетбол грають п'ять на п'ять. Десь має бути допомога. Ми маємо бути одним цілим на паркеті, ідеально зіграти у захисті. Максимально спробувати його закрити. А під кільцем це вже мої будуть проблеми, як я захищатимуся. Я знаю, що він любить розвороти, гаки, треба закрити йому центр. Мені треба не дати йому розігратися.

- У Торніке Шенгелії за добу до матчу наших збірних гра за ЦСКА у Євролізі. Наскільки важко баскетболістові провести два матчі за два дні?

- Це буде досить складно, тому що він відіграє важливу роль у ЦСКА, думаю він за клуб гратиме багато хвилин і після цього летітиме до Грузії на гру… йому буде складно. З іншого боку, ми не знаємо, в якому настрої він прилетить до збірної. Можливо, він буде в ейфорії, що додасть йому сили. Тому не треба розслаблятися, не треба думати про це, а максимально налаштуватися на гру.

– 29 листопада у нас гра проти Північної Македонії. Про неї думаєте чи поки що всі думки про матч проти Грузії?

- Так, ми зараз готуємося до Грузії та думки тільки про неї. Підготуватися до гри з Македонією буде важко, тому що буде мало часу розібрати їхню гру, вивчити по максимуму їхніх гравців. Але треба буде викручуватися, виходити із ситуації.

 Користуючись нагодою, запрошую всіх уболівальників баскетболу на гру з Північною Македонією 29 листопада 2021 року до Палацу Спорту. Нам потрібна ваша підтримка. Без вас ми, як без рук.

Джерело: https://fbu.ua/news/artem-pustoviy-radiy-povernutisya-do-zbirno-ukrani

Нашi партнери