«Зірка, яка сходить», команда року та найкращі в категорії «Мастерс»

Завершилося голосування Федерації легкої атлетики України за найкращих легкоатлетів, команду й тренера України за підсумками 2021 року. Участь у ньому брали експерти (Рада ФЛАУ), представники ЗМІ і вболівальники. Голоси кожної з категорій враховувалися як третина від усіх голосів.

Найкращими легкоатлетами року, як повідомлялося раніше, стали стрибунка у висоту Ярослава Магучіх і метальник молота Михайло Кохан. Тетяну Степанову було визнано найкращою тренеркою 2021 року

29 грудня 2021 року  стали відомі імена переможців ще у п’яти категоріях.

У номінації «Зірка, яка сходить» серед чоловіків переміг Артур Фельфнер. У 2021-му він став чемпіоном Європи серед юніорів з метання списа (78.41 м), після чого виграв срібну медаль юніорського чемпіонату світу в Найробі (76.32 м). Сезон Фельфнер завершив лідером світового юніорського топ-листа (78.41 м).

У жінок у номінації «Зірка, яка сходить» переможницею стала Світлана Жульжик. Вона виграла срібну медаль з бігу на 800 м на юніорському чемпіонаті Європи (2:04.02 хв), посіла п’яте місце на юніорському чемпіонаті світу (2:06.04 хв) і виграла юніорський чемпіонат Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (2:07.95 хв).

Проте попри юний вік Жульжик заявила про себе й на дорослій арені. Світлана виграла чемпіонат Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій у приміщенні (2:05.84 хв) і срібну медаль на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій просто неба (2:04.75 хв), а також стала чемпіонкою України в приміщенні та просто неба.

Переможців у номінації «Команда року» довелося визначати за додатковими показниками, настільки жорсткою виявилася боротьба між жіночою естафетною командою 4х400 та змішаною естафетною командою 4х400 м. За ними найкращими у 2021-му стали Вікторія Ткачук, Анастасія Бризгіна, Катерина Климюк і Анна Рижикова, які посіли п’яте місце на чемпіонаті Європи в приміщенні й побили 24-річний рекорд України в приміщенні з жіночого естафетного бігу 4х400 м (3:30.38 хв).

Однакову суму очок набрали також Світлана Сорочук і Наталія Росецька («Найкраща легкоатлетка в категорії «Мастерс»). Та за додатковими показниками переможницею року стала Сорочук. Виступаючи у віковій категорії Ж50, вона виграла три золоті медалі чемпіонату Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій у категорії «Мастерс» – з метання диска (36.92 м), молота (32.28 м) і зі штовхання ядра (13.06 м), а також срібну медаль з метання списа (13.6 м). Крім того встановила рекорд України у своїй віковій категорії з метання ваги (12.00 кг).

У номінації «Найкращий легкоатлет року в категорії «Мастерс» переміг Валентин Ліпіч (вікова категорія Ч55). Він виграв три золоті медалі на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій у категорії «Мастерс» – з бігу на 100 м (13.22 с), зі стрибків у довжину (5.25 м) та висоту (1.55 м) – та посів четверте місце з бігу на 200 м (28.06 с).