Бодібілдінг

Види спорту

Бодібілдінг (англ. bodybuilding – тілобудова) – це сучасна назва виду спорту, яка раніше була відома як культуризм ((фр. сulturisme- культура тіла).
Із самої назви (тілобудова) можна зрозуміти, що це система фізичних вправ, направлена на розвиток всієї мускулатури організму. Кожна людина хоче бути у відмінній фізичній формі з гарним і здоровим тілом! Ще  Володимир Маяковський писав, що кращим одягом для людини є "бронзовість шкіри і міцність тіла". Але ніхто одразу не народжується атлетом з гарним тілом і розвинутими м'язами, ним стають важко і наполегливо тренуючись, ідучи крок за кроком до поставленої мети. Бодібілдінг- це не тільки комплекс фізичних вправ, бодібілдінг- це ціла наука.
Бажана форма тіла досягається за допомогою фізичних і атлетичних вправ шляхом  систематичних занять, які містять у собі безліч факторів, правильним харчуванням і дієтами, здоровим способом життя, а також прагненням до своєї мети.
Одна з позитивних сторін бодібілдінга - зняття та попередження стресів. Це підтвердить будь-яка людина, що займається цим спортом. Психологічний комфорт буде забезпечений, головне, не лінуйтесь приходити в тренажерний зал і наполегливо тренуйтеся.
У бодібілдінгу переважають силові вправи - тобто головним чином вправи зі штангою, вправи з гирями, гантелями й вправи на тренажерах з більшими обтяженнями. При занятті бодібілдінгом нарощується  велика м'язова маса, збільшується сила й витривалість атлета. При надлишку маси тіла застосовуються вправи для перерозподілу маси на різні групи м'язів Завдяки фізіологічним процесам, після важких тренувань атлети відчувають справжню ейфорію, відчуття легкості.
Це відбувається внаслідок вироблення організмом після фізичної навантаження ендорфінів. Так тіло віддячує за завзятість і працю. В результаті регулярних занять значно зміцниться імунна система, а отже людина  перестає хворіти.
Авторитет і повага оточуючих, самоповага, впевненість в собі - це ті дивіденди, які приносять заняття фізичними вправами.
Бодібілдінгом займаються  переважно чоловіки, хоча деякі жінки теж у захваті від цього виду спорту. Усе вищесказане повинно спонукати кожного хоча б спробувати себе в бодібілдінгу, якщо, звичайно, він не „ніжний мамин синочок”.
Змагальний культуризм – спорт, де судді на підставі естетичності, об’єму і якості фізичного розвитку бодібілдінгерів, які демонструють їх шляхом позування,  визначають кращого бодібілдінгера.
Федерація бодібілдингу України заснована у 1992 році. Має осередки у 22 регіонах України.     
Офіційний сайт: http://www.ufbb.org


Фото:

Нашi партнери