Україна показала найкращий результат за всю історію участі у Всесвітніх

Рекордна кількість нагород - 45 медалей (16 золотих, 12 срібних, 17 бронзових) і третє місце у медальному заліку - такий підсумок виступу українських  спортсменів на Всесвітніх іграх-2022. 
Це найвище досягнення збірної України на Всесвітніх іграх, у яких вона бере участь з 1993 року. 
В останній день змагань, 17 липня 2022 року, колекцію українських нагород у Бірмінгемі суттєво поповнили представники таїландського боксу Муей Тай. 

Переможцями Ігор стали - Ігор Любченко (до 63,5 кг), Олег Приймачов (до 91 кг) та Анастасія Кулініч (до 48 кг). «Срібло» виборов Олександр Єфіменко (до 71 кг). «Бронзу» - Владислав Микитась (до 57 кг). 
Нагадаємо, що Ігор Любченко та Олег Приймачов вже вдруге поспіль стали чемпіонами Всесвітніх ігор. У 2017 році вони виграли золоті нагороди у польському Вроцлаві.

У спортивній акробатиці чоловіча команда у складі Станіслава Кукурудза, Юрія Савки, Юрія Пуша та Тараса Яруша здобула бронзову нагороду.

Зазначимо, що упродовж Ігор, тривала благодійна акція на підтримку України. З кожного квитка, проданого на змаганнях, один американський долар перераховувався на потреби України. За весь турнір було зібрано 54 тисячі доларів. Зібрані кошти підуть на відновлення спортивної інфраструктури. 

Довідково: Мінмолодьспорту спільно зі Спортивним Комітетом України та федераціями зі свого боку зробили все можливе для підготовки та участі національної збірної команди України у Іграх. Україну представляла найбільша кількість учасників за всю історію. Це був складний підготовчий період, враховуючи, що частина учасників перебувала на тимчасово окупованих територіях, деякі спортсмени служать у лавах ЗСУ, Нацгвардії, тероборони.

Попри все: ароведено більше 45 НТЗ за кордоном, серію семінарів із питань спортивної медицини та антидопінгового законодавства з представниками федерацій;здійснено закупівлю малоцінного інвентарю та спеціальної форми; закуплено спортивну форму для участі у Іграх.

За окремою бюджетною програмою на підготовку та участь у Іграх передбачено 69 млн грн: 1 млн грн - на саму участь у Іграх; 9 млн грн -  на проведення НТЗ;29 млн грн -  на виплати винагород (1 місце - 480 тис. грн; 2 місце - 400 тис. грн, 3 місце - 240 тис. грн). 


Фото:

Нашi партнери