Андрій Проценко – бронзовий призер чемпіонату світу

 Андрій Проценко приніс Україні першу медаль чемпіонату світу-2022 з легкої атлетики, що проходить з 15 по  24 липня 2022 року  в американському Юджині. Хоча шлях до неї  для спортсмена був тернистим, як ніколи.
Чемпіонат світу в Юджині став сьомим у кар’єрі Проценка, проте до фіналу він вийшов уперше. Підготовка до цих змагань була чи не найгіршою, адже через окупацію Херсонщини росіянами він лише в квітні зміг все ж виїхати звідти. Потім був довгий шлях з тривалими затримками до Португалії, де Андірй зміг нарешті зустрітися зі своїм тренером Геннадієм Зуєвим і продовжити чи то розпочати підготовку до сезону. 
Але  попри всі перешкоди саме зараз Андрій зміг зібратися й досягти того, до чого прагнув – п’єдсталу чемпіонату світу. Більше того, висоту 2.33 м, які стали для нього найкращим результатом нинішнього сезону, він подолав з першої спроби. Після двох невдалих стрибків на 2.35 третій переніс на 2.37, але цього разу планка не встояла.
Чемпіоном світу став Мутаз Есса Баршим й очолив світовий топ-лист сезону (2.37 м). У Сан Хьок з Південної Кореї другий з повторенням національного рекорду (2.35 м)
Відзначимо, що раніше досвідчений український легкоатлет на п'єдестал чемпіонату світу підіймався лише у закритих приміщеннях, а саме мав срібло у Сопоті-2014. 


Фото:

Нашi партнери