В.о. директора - Суз Валентин Васильович
Херсонське вище училище фізичної культури Херсонської обласної ради забезпечує розвиток спортивних здібностей та обдарувань дітей і молоді з метою підготовки спортсменів до національних збірних команд України з видів спорту та е суб'єктом освітньої діяльності, яка здійснюється з метою задоволення освітніх потреб особи, суспільства, держави.
Херсонська ВУФК засновано наказом Міністерства освіти України (наказ № 5/1258 від І5 серпня 1988 року). З дня заснування закладом жо 27 листопада 2015 року керував Леонід Миколайович Барбін - заслужений працівник фізичної культури і спорту України, повний кавалер ордена "За заслуги", почесний громадянин м. Херсона.
17 грудня 2015 року призначено нового директора закладу - Кучера Володимира Петровича. У липні 2017 рокуі виконуючим обов’язки директора став Сух Валентин Васильович, депутат Херсонської міської ради.
Училище має свою спортивну базу, до складу якої входять:
- універсальний зал 5Іх24 м
- гімнастичний зал 36 х 12 м
- спеціалізований зал боротьби 24 х 12 м
- малий борцовський зал 18 х 9 м
- зал ЗФП 18 х 9 м
- стрілецькі тири 2 шт х 50 м з галереями
- тир пістольний 1штх 25 м
- спеціалізований зал н/тенісу 24 х 12 м
Більш детальніше на сайті: http://vufk-kherson.com.ua/index.php?page=1
Станом на 2018 рік в ХВУФК працюють 11 відділень з видів спорту: веслування академічне, веслування на байдарках і каное, гандбол, боротьба вільна, легка атлетика, важка атлетика, кульова стрільба, гімнастика спортивна, стрибки на батуті, теніс настільний, бокс, додатковий контингент (дзюдо, тхеквандо).
Навчаються і вдосконалюють спортивну майстерність у закладі 414 учнів. Навчально-тренувальний процес здійснюють 86 вчителів фізичної культури, з яких 9 – заслужені працівники фізичної культури і спорту України, 25 – заслужені тренери України. За час своєї роботи училище підготувало 8 заслужених майстрів спорту України, 46 майстрів спорту України міжнародного класу, близько 430 майстрів спорту України.
Починаючи з 1992 року, вихованці училища гідно представляють Україну і Херсонщину на Олімпійських іграх, чемпіонатах світу та Європи.
Серед найвідоміших випускників - дворазова чемпіонка ХХV Олімпійських ігор 1992 року в Барселоні зі спортивної гімнастики Тетяна Лисенко,
срібний та бронзовий призер ХХVІІ Олімпійських ігор 2000 року в Сіднеї зі спортивної гімнастики Олександр Береш.
На ХХVІІІ ОЛімпійських іграх 2004 року в Афінах золоті нагороди здобули Юрій Білоног (легка атлетика) і Юрій Нікітін (стрибки на батуті), бронзові медалі у складі національної збірної команди України з гандболу вибороли три вихованки училища - Анастасія Бородіна, Марина Вергелюк і Ірина Гончарова.
У 2012 році на ХХХ ОЛімпійських іграх 2012 року в Лондоні взяли участь 10 спортсменів-випускників училища, а саме: Андрій Приведа, Олександр Коновалюк, Дмитро Міхай та Артем Морозов (веслування академічне), Андрій Проценко та Ірина Новожилова (легка атлетика), Дар’я Тихова (стрільба кульова), Павло Іщенко (бокс), Юрій Нікітін (стрибки на батуті) і Ярослав Жмуденко (теніс настільний)
У 2014 році чемпіонами світу з веслування академічного стали Дмитро Міхай, Артем Морозов, Катерина Морозова, а Валентин Ковтун - чемпіоном Європи з веслування академічного у Бельгії. Бронзову нагороду на ІІ літніх Юнацьких Олімпійських іграх в Нанкіні з боротьби вільної серед дівчат завоювала Олена Кремзер. Андрій Проценко - призер чемпіонатів світу та Європи 2014 року у стрибках у висоту.
Кандидатами на участь у ХХХІ Олімпійських іграх 2016 року в Ріо-де-Жанейро у складі національної збірної команди України були вихованці училища: Ганна Козенко, Надія Чібісова, Надія Єфімчук, Олексій Пономаренко, Дмитро Чумак, Микита Прошинський (важка атлетика), Андрій Проценко і Андрій Гречковський (легка атлетика), Анастасія Павлова (стрільба із лука), Павло Іщенко (бокс); Максим Волянський і Микола Просторов (стрибки на батуті), Ярослав Жмуденко (настільний теніс), Дмитро Міхай і Артем Морозов (веслування академічне).
Липень 2018