Херсонське вище училище фізичної культури Херсонської обласної ради

Херсонське вище училище фізичної культури Херсонської обласної ради забезпечує розвиток спортивних здібностей та обдарувань дітей і молоді з метою підготовки спортсменів до національних збірних команд України з видів спорту та е суб'єктом освітньої діяльності, яка здійснюється з метою задоволення освітніх потреб особи, суспільства, держави.

Херсонська ВУФК засновано наказом Міністерства освіти України (наказ № 5/1258 від І5 серпня 1988 року). З дня заснування закладом жо 27 листопада 2015 року керував  Леонід Миколайович Барбін - заслужений працівник фізичної культури і спорту України, повний кавалер ордена "За заслуги", почесний громадянин м. Херсона.

17 грудня 2015 року призначено нового директора закладу  - Кучера  Володимира Петровича. У липні 2017 рокуі виконуючим обов’язки директора став  Сух Валентин Васильович, депутат Херсонської міської ради.

Училище  має свою спортивну базу, до складу якої входять: 
-  універсальний зал 5Іх24 м
- гімнастичний зал 36 х 12 м
- спеціалізований зал боротьби 24 х 12 м
- малий борцовський зал 18 х 9 м
- зал ЗФП 18 х 9 м
- стрілецькі тири 2 шт х 50 м з галереями
- тир пістольний 1штх 25 м
- спеціалізований зал н/тенісу 24 х 12 м 

 Більш детальніше на сайті: http://vufk-kherson.com.ua/index.php?page=1  

 

 

Станом на 2018 рік  в ХВУФК працюють  11 відділень з видів спорту: веслування академічне, веслування на байдарках і каное, гандбол, боротьба вільна, легка атлетика, важка атлетика, кульова стрільба, гімнастика спортивна, стрибки на батуті, теніс настільний, бокс, додатковий контингент (дзюдо, тхеквандо).

Навчаються і вдосконалюють спортивну майстерність у закладі 414 учнів. Навчально-тренувальний процес здійснюють 86 вчителів фізичної культури, з яких 9 – заслужені працівники фізичної культури і спорту України, 25 – заслужені тренери України. За час своєї роботи училище підготувало 8 заслужених майстрів спорту України, 46 майстрів спорту України  міжнародного класу, близько 430 майстрів спорту України.

Починаючи з 1992 року, вихованці училища гідно представляють  Україну і Херсонщину на Олімпійських іграх, чемпіонатах світу та Європи.

Серед найвідоміших випускників - дворазова чемпіонка ХХV Олімпійських ігор 1992 року в Барселоні  зі спортивної гімнастики Тетяна Лисенко,
срібний та бронзовий призер ХХVІІ Олімпійських ігор 2000 року в Сіднеї зі спортивної гімнастики Олександр Береш.

На ХХVІІІ ОЛімпійських іграх 2004 року в Афінах золоті нагороди здобули Юрій Білоног (легка атлетика) і Юрій Нікітін (стрибки на батуті), бронзові медалі у складі національної збірної команди України з гандболу вибороли три вихованки училища - Анастасія Бородіна, Марина Вергелюк і Ірина Гончарова.

У 2012 році на ХХХ ОЛімпійських іграх 2012 року в Лондоні взяли участь 10 спортсменів-випускників училища, а саме: Андрій Приведа, Олександр Коновалюк, Дмитро Міхай та Артем Морозов (веслування академічне), Андрій Проценко та Ірина Новожилова (легка атлетика), Дар’я Тихова (стрільба кульова), Павло Іщенко (бокс), Юрій Нікітін (стрибки на батуті) і Ярослав Жмуденко (теніс настільний)

У 2014 році чемпіонами світу з веслування академічного стали Дмитро Міхай, Артем Морозов, Катерина Морозова,  а Валентин Ковтун - чемпіоном Європи з веслування академічного у Бельгії. Бронзову нагороду на ІІ літніх Юнацьких Олімпійських іграх в Нанкіні з боротьби вільної серед дівчат завоювала Олена Кремзер. Андрій Проценко - призер чемпіонатів світу та Європи 2014 року у стрибках у висоту.

Кандидатами на участь у ХХХІ Олімпійських іграх 2016 року в Ріо-де-Жанейро у складі національної збірної команди України були  вихованці училища: Ганна Козенко, Надія Чібісова, Надія Єфімчук, Олексій Пономаренко, Дмитро Чумак, Микита Прошинський (важка атлетика),  Андрій Проценко і Андрій Гречковський (легка атлетика), Анастасія Павлова (стрільба із лука), Павло Іщенко (бокс); Максим Волянський і Микола Просторов (стрибки на батуті),  Ярослав Жмуденко (настільний теніс), Дмитро Міхай і Артем Морозов (веслування академічне).

Липень 2018

73000, м. Херсон, вул. Петра Калнишевського (Чекістів), 2а

В.о. директора - Суз Валентин  Васильович
 


(0552) 42-28-10,, 42-28-08, е --mail: snvksp@gmail.com

Просмотреть херсон везом на карте большего размера

Нашi партнери