Оздоровчий біг - для всіх бажаючих

Види спорту

Ті, хто вважає,  що у них нема часу на виконання фізичних вправ,
рано чи пізно найдуть час на лікування захворювань.
                                                Е.Стенлі

Отримай радість від руху!

Біг – чудовий засіб тренування, за допомогою якого можна значно підвищити діяльність серцево-судинної і дихальної системи, зміцнити своє здоров’я.

Але, перш ніж розпочати самостійно займатися оздоровчим бігом, необхідно пройти медичний огляд і отримати індивідуальні рекомендації від лікаря.

Якщо Ви вже отримали консультацію та дозвіл від лікаря і твердо вирішили, що прийшла пора потурбуватися про своє здоров’я, то Вам необхідно знати, що:

1. Бігати можна у будь-який час дня за годину до їди або через дві години після їди.

2. Одягатися слід відповідно до погоди на вулиці.

3. Бігові тренування повинні бути регулярними, їх бажано проводити і при значній зміні температури повітря. Вони допомагатимуть Вашому організму  добре пристосуватися до зниження температури повітря, уберегтися від простудних захворювань.

4. Кількість бігових тренувань за тиждень повинно коливатися від 4 до 6. Загальна тривалість занять (біг, ходьба, загально розвиваючі вправи) – від 35 до 60 хвилин.

5. Бігати краще невеликими групами по 3-5 осіб приблизно одного віку, однакової фізичної здатності і підготовки.

6. Дистанцію бігу краще прокласти у парку чи на стадіоні.

7.  Не варто у перші дні тренування підвищувати темпи бігу, тому що для розвитку витривалості велике значення має поступове збільшення темпу і загальної тривалості бігу.

8. На перших етапах занять (2-3 місяці) довжина дистанції бігу – 1-4 км при частоті серцевих скорочень (ЧСС) 120-135 уд/хв., наступні (2-3 місяці) – 3-5 км при ЧСС 140-150 уд/хв., у  наступні (2-3 місяці) довжина дистанції – 5-7 км при ЧСС 150-160 уд/хв..

9. Швидкість і тривалість бігу визначається самостійно, враховуючи самопочуття. Якщо бігти неважко, то швидкість оптимальна і біг можна продовжити. Бігти потрібно підтюпцем, а йти з частотою 100-110 кроків у хвилину.

10. Фізичне навантаження необхідно контролювати по частоті серцевих скорочень. Відразу після бігу потрібно підрахувати протягом 10 секунд частоту пульсу. Якщо пульс після бігу становить 25-28 ударів за 10 секунд – значить швидкість і тривалість бігу вибрані правильно.
Пульс 24 ударів за 10 секунд говорить про недостатнє навантаження. Другий підрахунок пульсу роблять через 3 хвилини після закінчення бігу. Величини 12-20 ударів за 10 секунд говорять про добре відновлення і правильний вибір тривалості і швидкості бігу.

11. У процесі тренувань можуть з’явитися болі у м’язах, суглобах, правому підребер’ї.  Це не має Вас хвилювати, згодом вони зникнуть. Але якщо виникла біль в області серця, важкість у всьому тілі, появилися запаморочення і погане самопочуття протягом дня, необхідно припинити тренування і звернутися до лікаря.

12. Виходити на бігове тренування може тільки здорова людина. Навіть при незначному нездужанні (простуда, розлад шлунку або головна біль) варто почекати 1-2 дня для з’ясування причини.

13. З перших днів занять оздоровчим бігом бажано завести спортивний щоденник і щоденник самоконтролю. У них потрібно записувати короткий зміст і обсяг тренувального навантаження і дані про ЧСС та своє самопочуття.

Бажаємо щастя й успіху на шляху вдосконалення фізичного гарту!

Станьте активними учасниками масового спортивного руху, залучайте до нього членів родини, колег, друзів. Скажіть їм: »Раз! Два! Три!... З нами біжи!!!»

Нехай Вас завжди супроводжує гарний настрій!


Фото:

Нашi партнери