Самбо

Види спорту

Самбо (абревіатура, утворена  від словосполучення "самозахист без зброї") - вид спортивного єдиноборства, а також комплексна система самооборони, розроблена в СРСР у результаті синтезу багатьох національних видів єдиноборств і, зокрема, боротьби дзюдо.

Офіційною датою народження цього виду спорту прийнято вважати 16 листопада 1938 року, коли вийшов Наказ Всесоюзного  комітету  у  справах фізкультури й спорту № 633 "Про розвиток боротьби вільного стилю"  ("боротьба вільного стилю" було першим найменуванням спорту, пізніше перейменованого в "Самбо"). 
У нову російську боротьбу увійшли  кращі прийоми джиу-джитсу, Деякі прийоми і захоплення  з французької боротьби, удари - з англійського боксу. Таким чином, бойове самбо і спортивний розділ (боротьба самбо) склали винятковий за своїм багатством арсенал прийомів рукопашного бою з безлічі вітчизняних та зарубіжних єдиноборств.  

Самбо підрозділяється на два види: самбо спортивне й бойове. Спортивне самбо – вид боротьби з великим  арсеналом больових  прийомів і  кидків, які застосовуються у стійці і у партері. 
Бойове самбо
- це міжнародно визнаний вид спорту, створений в Росії, який  об’єднав кращі досягнення світової культури в області єдиноборства, самозахисту і рукопашного бою, найбільш ефективний вид підготовки до військової і правоохоронної діяльності в сучасних умовах.
18 грудня 2004 в місті Махачкала (Росія) відбулася конференція, на якій була створена Всесвітня федерація бойового самбо (ВФБС).
Бойове самбо - унікальна система самозахисту, вироблена в реальній бойовій діяльності, заснована на принципах ведення реального бою з одним або декількома супротивниками (стоячи і лежачи), на принципах природних рухів та спеціальної підготовки психіки в умовах стресової ситуації.

За функціональної спрямованості (професійній необхідності) навчання бойового самбо може здійснюватися за 4 основними напрямками: армійське, міліцейське (поліцейське), побутове, спортивне.

Спортивні змагання з бойового самбо корисні всім категоріям осіб, які займаються цим видом спорту. Двобої, що проводяться за Правилами Всесвітньої федерації бойового самбо, найбільш наближені до реального бою і, в основі своїй, є моделлю справжнього поєдинку за право на життя.

Історично так склалося, що з моменту свого виникнення бойове самбо було закритим видом єдиноборств, який перебував на озброєнні правоохоронних органів, проте, починаючи з 2001 року бойове самбо стає відкритим видом єдиноборств, по якому проводяться змагання національного і міжнародного рівнів.

Вітчизняний вид спорту "бойове самбо" перетворився на справжню розвивається систему, що охоплює всі практичні завдання будь-якого контингенту що займаються від оздоровчих і спортивних до військово-прикладних і спеціальних, що має важливе ідеологічне і національне значення для української держави.

З цією метою, 4 лютого 2005 року, була створена Федерація бойового самбо України, що об'єднала кращих українських майстрів бойового самбо.
Наказом  Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту від 19 лютого 2009 року № 428 бойове самбо офіційно визнано окремим видом спорту в Україні.

Збірна України з бойового самбо є однією з самих сильних команд світу. За кількістю перемог наші спортсмени поступаються лише збірній команді Росії. Це говорить про значний потенціал і професіоналізм українських бойових самбістів.
Бойове самбо - це видовищний і перспективний вид спорту, який акумулював у собі найбільш ефективні прийоми з 52 видів єдиноборств. У його арсенал увійшли кращі прийоми з дзюдо, боротьби самбо, вільної боротьби, джиу-джідцу, карате, боксу, кікбоксингу та інших видів єдиноборств. З кожним роком кількість тих., Хто займається бойовим самбо в Україні

З 1972 року проводяться міжнародні змагання з боротьби самбо. У 1981 році МОК визнав боротьбу самбо олімпійським видом, проте у програму Олімпіад  цей вид спорту досі не включений.

Самбо постійно розвивається і  обновляється і має своїх прихильників у всьому світі.


Фото:

Нашi партнери