Як навчити дитину плавати

Види спорту

Завдання навчити дитину плавати найкраще доручити батькам. Мами, як істоти більш емоційні, вкладають у цей процес занадто багато тривоги, частково не довіряючи собі й підсвідомо побоюючись усяких «а раптом». Доручите цю справу татам!

Навчити дитину плавати протягом одного уроку неможливо. І тати, на жаль, дуже часто цього не розуміють. Тому мамам усуватися від навчання дитини плаванню не  варто: в їхній обов'язок повинен входити контроль за етапністю цього процесу, його поступовістю.

Як навчити дитину плавати: перший етап - звикаємо до води. Деякі діти йдуть до води зовсім без страху, іншим потрібен час, щоб зрозуміти: нові ігри можуть бути разюче цікавими!

Якщо Ви хочете навчити дитину плавати, а не злякати його водою на довгі роки, не квапте малюка, не несіть його у воду насильно: перший переляк, підкріплений дорослим насильством, може стати непереборною перешкодою для подальшого навчання.

Візьміть улюблений м'яч маляти, нехай «ненавмисно» закотиться у водичку, недалеко, щоб маля, намочивши ніжки ледве вище кісточки, міг сам його дістати.

Наступний етап: звикаємо до бризів.  Легенько бризкаючи на ніжки (а потім – на животик, груди й начебто випадково – на обличчя малюка), дозвольте йому переконатися в тому, що бризи води – це не страшно.

Як навчити дитину плавати: третій етап. «Хто перший?» - прекрасна гра для того, щоб привчити маляти заходити у воду самостійно. Накидайте у воду іграшок на відстані, при якому вода намочить трусики маляка (коли карапуз звикне до такої глибини – збільште її) і запропонуйте  йому позмагатися: хто більше іграшок винесе на берег. Ціль цієї гри – навчити малюка допомагати собі рухатися у воді за допомогою рук: прагнучи швидше добратися до іграшки, крихітка буде допомагати собі руками й у такий спосіб одержить перший досвід «гребків» руками.

Четвертий етап навчання: «Увага! Поринаємо!»  - у цю гру краще грати, тримаючись за руки й стоячи обличчям друг до друга. Присядьте у воді так, щоб вона покрила голову й, демонструючи крайній ступінь задоволення (але не перегравайте – малюк прекрасно почуває фальш), запропонуйте дитині робити це один за одним. Якщо маля любить гру в хованки, цим можна скористатися: сховався тато – твоя черга, син!

П'ятий етап: «поплавець». Суть вправи - присісти під водою, обхопити ноги руками й дозволити собі спливти. При цьому обличчя  з’явиться у воді. Покажіть малюку, як це весело! Пам’ятайте, що всі вправи у воді повинні приносити дитині задоволення. Маля ще не готове до «поплавця»? Не біда! Відкладіть урок на пару днів.

Якщо всі вище  зазначені етапи навчання дитини плаванню пройшли успішно, поздоровте себе: зроблене найважливіше. Дитина переборола страх перед водою й навчився затримувати під водою подих.

Подальше навчання - залежно від цілей, які ви ставите перед собою. Хочете красивий кроль, брас і навіть батерфляй - із цим краще до професіоналів. Просто переплисти місцеву річечку стилем «у розмашку» - із цим можна й до тата.


Фото:

Нашi партнери