Веслування академічне – це циклічний вид спорту. Веслування академічне - один з небагатьох видів спорту, в якому спортсмен задіює близько 95% м"язів усього тіла.
Спортсмени перебувають у вузьких легких спортивних човнах і гребуть сидячи спиною вперед, на відміну від веслування на байдарках і каное. Екіпажі човнів можуть складатися із різної кількості спортсменів. Змагання з веслування академічного проводять серед чоловіків і жінок.
В академічному веслуванні використовуються весла у кочетах, у веслуванні на байдарках - дволопатеві весла, які веслувальники тримають у руках, у веслуванні на каное - однолопатеві весла.
Існує 2 види веслування академічного - парне й розпашне. Парне веслування - це веслування двома веслами, розпашне - веслування одним весловм.
У човні може бути один, два, чотири або вісім веслувальників. Змагання з олімпійської програми проводять у 14 класах. Сучасна олімпійська програма передбачає змагання на дистанції 2000 м серед чоловіків і жінок на човнах (одиначках, двійках і четвірках парних, двійках і четвірках розпашних без рульового і вісімках з рульовим).
Розвитком веслування академічного керує з 1996 року Міжнародна федерація веслувального спорту, правонаступниця створеної ще у 1892 році Міжнародної федерації веслувальних спільнот (FISA).
До програми олімпійських змагань хходить з 1900 року, Ігри ІІ Олміпіади в Парижі (чоловіки), з 1976 року – жінки.
Офіційний сайт Федерації академічного веслування України
http://www.ukrrowing.com.ua