Кікбоксинг (WAKO)

Види спорту

Кікбо́ксинг (англ. kickboxing) — вид спорту, в якому поєднується техніка і правила боксу з прийомами східних єдиноборств (удари ногами, підсікання, кидки тощо).  Кікбоксинг – являє собою гармонійний сплав тайського боксу, англійського боксу і тхеквондо, що виник  тільки в 60-х роках ХХ століття  у США на хвилі популярності східних єдиноборств.

Нова дисципліна перейняла від боксу роботу в рукавичках і заборони на удари в життєво важливі органи. Щоб відгородити новий вид спорту від повного повернення до англійського боксу, були уведені правила, що вимагають неодмінного використання в бою ніг: проводити не менш 8 ударів ногами в межах одного 3-хвилинного раунду. Удари дозволяється наносити тільки на верхньому й середньому рівні (голова й тулуб до пояса), підсікання — із внутрішнього й зовнішнього боку  стопи на рівні фута (спеціального взуття).

Завдяки захисним засобам (фути, рукавички, шолом і ін.) у кікбоксингу практично відсутній травматизм.

Кікбоксинг поділяється на «американський» (фул-контакт, фул-контакт з лоу-кіком, семі-контакт, лайт-контакт, кік-лайт), «японський» (видозмінений Муей-Тай) та сольні композиції (музичні форми).

Американські спортсмени спочатку практикували повний контакт, і тут не було обмеження сили ударів, не було рефері, більше того, дозволялися удари руками в голову (завдяки запозиченню рукавичок з боксу).

Японська різновид зобов’язана своїм походженням тайського боксу, який був і є неймовірно популярний. Відмінні особливості кікбоксингу полягають у тому, що крім використання ударів руками, тут дозволені активні дії ногами. Подібного ви просто не побачите в класичному боксі, якщо тільки спортсмени не втратять над собою контроль.

Спортсмени змагаються між собою в кількох видах:

- фул-контакт з лоу-кіком - тобто «повний» контакт, являє собою техніку фул-контакту, що включає бокові удари ногами по стегнах,  дозволяються удари ногами по колінних суглобах. Кількість ударів ногами в раунді не регламентується. Оцінка ударів,  що досягли цілі такі, як у фул-контакті. Змагання із цієї дисципліни проводяться тільки серед професіоналів;

- фул-контакт – «повний» контакт, але удари по колінних суглобах заборонені. Характеризуються потужними серійними ударами ногами й руками з високою щільністю бою (двобій проводиться без зупинки часу). Удар, що досяг цілі, оцінюється в 1 бал. Спортсмен повинен нанести в кожному раунді не менше 6 акцентованих ударів ногами. Тут, як і в боксі, є нокдауни й нокаути. Характерна для фул-контакту можливість одержання сильного удару, підвищені вимоги до фізичної підготовки більше відповідають професійному кікбоксингу;

лайт-контакт - характеризується забороною на сильні, акцентовані удари руками й ногами. Двобої проводяться в легкому контакті без зупинки часу для нарахування очок, у швидкому темпі. Зараховуються всі удари, які досягли цілі.існують значні обмеження щодо нанесення ударів;

- семі-контакт - обмежений контакт  характеризується легким контактом із зупинками після кожного точного влучення для нарахування очок (удари в повну силу не наносяться, вони заборонені). За удар, що досяг цілі, ногою в голову в стрибку спортсмен одержує 3 бали, за чисті удари руками - 1 бал;

- демонстрація техніки без партнера. Сольні композиції (музичні форми) демонструють самі видовищні елементи техніки єдиноборств під музичну фонограму у формі імітації бою з уявленим супротивником. Композиції виконуються в «жорсткому» стилі, в «м'якому стилі» і із предметами («бій з тінню», мечем, ножем, ціпком, серпом, булавою тощо). Тривалість виступу - від 30 секунд до 1 хвилини.

В Україні кікбоксинг представляє та розвиває Федерація кікбоксингу України (WAKO).  
           
За роки існування за плечима українських спортсменів більше 300 нагород тільки найвищого ґатунку на міжнародних змаганнях різного рівня. Федерацією кікбоксингу України підготовлено понад 360 майстрів спорту України, 61 майстер спорту України міжнародного  класу, 23  заслужених  майстрів спорту України, 48 заслужених тренерів  України  з  кікбоксингу,  35 суддів  міжнародної категорії, 19 суддів національної категорії.


Фото:

Нашi партнери