Жінкам, що активно тренуються, професійним спортсменкам, з настанням вагітності доведеться зменшити темп занять, а в ряді випадків направити їх в інше русло.
Найбільш безпечний період для занять спортом - другий триместр; у першому й третьому треба поводитися більш обережно. При цьому вагітним варто уникати тренувань, пов'язаних зі стрибками, підскоками, вібрацією, кисневим голодуванням, охолодженням або перегріванням, а також можливими падіннями, травмами й ударами в живіт.
Як бути, коли займаєшься конкретним видом спорту? Ось декілька порад.
Біг. У першому триместрі краще перейти на ходьбу, потім бігові тренування зі зменшеним навантаженням можуть бути відновлені на кілька місяців, але тільки з дозволу лікаря.
Теніс. За умови зниження навантажень можна займатися до 4-5 місяців з дозволу лікаря.
Волейбол. Категорично заборонений.
Велосипед. Найбільшу небезпеку представляє ймовірність падіння. Тому продовжувати тренування можна не тільки за умови зниження навантажень, але й при найбільшій обережності.
Ковзани. Про цей вид спорту можна сказати те ж, що й про велосипедний.
Лижі. За умови зниження інтенсивності й з дозволу лікаря можна займатися протягом всієї вагітності, але тільки не в умовах високогір'я через недостачу кисню й небезпеки падіння.
Кінний спорт. Краще відмовитися взагалі на період вагітності.
Парашутний спорт. Заняття їм виключені протягом всієї вагітності.
Плавання є прекрасним проводженням часу і вкрай корисне під час вагітності. Але перш, ніж зануритися в басейн або річку, дізнайтеся: а чи чиста там вода? Остерігайтеся інфекцій, які передаються статевим шляхом, а також інфекцій, що попадають у воду ріки з фекаліями. Вибираючи басейн, поцікавтеся, як часто очищається вода, потрібні чи для відвідування басейну довідка від лікаря, чи велика скупченість людей у басейні тощо. Плавати у відкритих водоймах під час вагітності не рекомендується. Пірнання й стрибки у воду, підводне плавання - не дозволені.
Позитивним моментом багаторічних занять спортом є те, що спортсменки звикли піклуватися про повноцінність харчування, вміють правильно контролювати питний режим, почувають свою норму навантажень, що дуже важливо при тренуваннях вагітних. Про всякий випадок нагадаємо: застосування цілого ряду допінгових препаратів, анаболіків у період вагітності неприпустимо.