Більярд

Види спорту

Білья́рд (фр. «billard»,  фр. «bille» куля) - збірна назва декількох настільних ігор з різними правилами. Всіх їх поєднує пересування куль за допомогою кия по  спеціальному столу. Стіл, який також називається більярдом,  покритий  зеленим сукном, має в бортах 6 отворів (луз) із сітчастими сумками під ними. Деякі більярди, наприклад, французький, луз не мають. Гра ведеться 3, 5 або 16 кулями (пронумерованими від 1 до 15; 16-а куля номера не має) зі слонової кості або мастики, що штовхають києм - довгої (близько 1,5 м) ціпком з міцного дерева.
Більярд - це захоплююча гра, незалежно від його різновиду.  Грати в більярд (на більярді) любили практично всі видатні люди сучасності. І недарма - адже більярд розвиває стратегічне й тактичне мислення, реакцію й окомір, уміння контролювати свої емоції й використовувати  хвилинну слабість суперника. Це прекрасний засіб відпочинку.

Найбільш популярними різновидами більярда є:
- Пул – різновид лузного більярду (присутній у різних дисциплінах: "вісімка", "дев'ятка", "14+1")  має успіх у багатьох країнах світу. У пул грає США, Європа й, останнім часом, дуже активно розвиває Азія. Інші назви - Американський більярд, Американський пул.
- Російський більярд ("російська піраміда", "московська піраміда", "американка" і ін.) - збірна назва декількох різновидів гри на більярді, популярний, насамперед, у країнах колишнього Радянського Союзу.. Російський більярд являє собою різновид лузного більярда зі своїми особливими вимогами до устаткування для гри. Саме тому, на чемпіонатах світу із цього виду більярда складно зустріти гравців, скажемо, зі США.  У Росії поширені більярдні партії: "американка" (перемагає гравець, який першим положив у лузи 8 куль) і "піраміда" (виграє гравець, що набрав  70 очок).
- Снукер  - різновид більярдної лузної гри, стрімко набирає всесвітню популярність. Раніше будучи грою лише для аристократів Великобританії, снукер переможно прямує по Європі й Азії, завойовуючи серця гравців у більярд своїми вимогами до просторового й тактичного мислення. Окрім британського снукера також відомий американський снукер.
- Карамболь  (французький більярд) - різновид гри на більярді, а також визначення удару, при якому биток (куля, по якій нанесений удар) робить послідовне зіткнення із двома прицільними кулями.  Цей вид популярний лише в деяких країнах Європи, наприклад, Нідерландах. Більярдний стіл для карамболю позбавлений луз, що бентежить гравців, які звикли до більше розповсюдженим видам цієї гри.
-Новус (скандинавський більярд) вважається національним видом спорту Латвії.

Федерація більярдного спорту України ("Піраміда") - заснована у 1991 році, є членом  Міжнародного комітету з Піраміди.
Офіційний сайт  http://www.billiard-sport.com

Користь від гри у більярд
Більярдна гра може бути рекомендована як одна із цілком доступних форм підтримки  у спортсмена правильної постави й гарної фізичної форми. При цьому гра не вимагає відмінного серця й легенів, які, навпаки, підтримуються у гравця в гарному стані. Отже, більярд є, насамперед, вид фізичного загартування організму.
Крім того, він розвиває окомір, виробляє чіткість і координацію рухів, швидку реакцію, спритність. Поступово гравець привчається до терпіння й холоднокровності.
У той же час більярд — прекрасний засіб відпочинку. Він знімає нервову напругу, що нагромадилася, у перші ж хвилини. Гравець майже повністю відволікається від повсякденних дріб'язків і віддається захоплюючому змаганню.
Більярд урівноважує емоції й виховує ряд якостей, необхідних людині в житті. Він учить вигравати, напружуючи всю силу волі, і переборювати опір суперника. Більярд учить і програвати  - не допускати паніки і розпачу, не втрачати  віри в себе.
Більярд, так само як і шахи й карти, вимагає від гравця не тільки знання правил і відповідних практичних навичок, але й підготовки іншого роду. Майстерність володіння києм ще не дає гарантії на перемогу, тому що більярд у першу чергу - випробування Вашої холоднокровності, уміння відбивати психологічні атаки супротивника й проводити власні. Досвідчені гравці знають, що іноді навіть у самих іменитих більярдистів здають нерви, і вони програють менш технічним але врівноваженим і впевненим у своїх силах суперникам.
Поєднання  технічності й інтелекту в більярді не випадково зробило цю гру однієї із самих улюблених у світі. Адже віддавна відомо, що здолати супротивника за допомогою однієї тільки фізичної сили  не означає остаточну перемогу. Про свою перевагу можна із упевненістю говорити тільки у випадку, коли твоя сила духу виявляється на голову вище домагань супротивника, коли вона здатна зломити його волю.
Сьогодні інтерес до більярда настільки очевидний, що впору говорити про черговий молодіжний бум. Саме молодіжному, оскільки більярд, як і гарний витриманий коньяк, є ознакою благополуччя, гарного смаку й респектабельності (нехай навіть поки гаданої). Все це якось непомітно замінило собою рвані джинси, довгі волосся й марихуану - незмінні атрибути покоління, що бунтує. Цей перехідний період спостерігався колись у США, а до початку нового тисячоріччя він практично завершився й у нас. До сказаного можна додати, що більярд дозволяє гравцеві виявити свою індивідуальність, звернути на себе увагу, особливо, якщо він не звик бути "душею компанії" або ж, якщо знайомство з людьми є для нього завданням не з легких. Тобто, відвідуючи більярдні клуби, а ще краще, ставши завсідником одного з них, у людини соромливого є гарні шанси зав'язати нові знайомства.
Чи варто (природно при наявності такої можливості) обзаводиться власним більярдним столом і супутніми аксесуарами? Безумовно, так. Будьте впевнені, що в цьому випадку Вам не доведеться  проводити довгі вечори на самоті. Бажаючих скласти Вам компанію буде хоч відбавляй. Ну, а якщо Ви є власником клубу або ресторану, без більярда вам не обійтися. Тупо жувати під музику сьогодні вже не модно.
Грайте в більярд! Це один з найбільше що динамічно розвиваються видів спорту, що не тільки зробить приємність від гри, але й допоможе Вашому розвитку як спортсмена й особистостей.


Фото:

Нашi партнери