Айкідо

Види спорту

У світі є багато шкіл бойових мистецтв. І кожна з них прагне до перемоги над супротивником. В Айкідо немає супротивника, якого потрібно перемогти - є тільки перемога над самим собою. Айкідо ставить  за мету духовний  ріст й фізичний розвиток.

Айкідо - сучасний прояв духовних і бойових традицій древньої Японії, є принципово новим щаблем у процесі еволюції бойових мистецтв.

Основний принцип Айкідо – поєднання  енергії, напрямків і намірів. Всі ті, що займаються Айкідо, незалежно від їхніх здібностей рухаються до досконалості тим самим шляхом, але при цьому зберігають індивідуальність.
Ефективна система самозахисту Айкідо використовує безліч поєднань наступальних і оборонних технік, дозволяючи зупиняти напад, не заподіюючи шкоди атакуючому.

В Айкідо немає змагань або "спарингів", розрахунку на грубу фізичну силу, упор у ньому робиться на набуття  досвіду й володіння внутрішньою енергією.
Айкідо - це спосіб життя, особливий погляд на дійсність, уміння управляти емоціями й вчинками, відповідальність за свої рішення й дії. Мистецтво Айкідо готове прийняти будь-яку нову людину, що бажає пізнати себе й навчиться жити в гармонії зі світом і самим собою.

В Айкідо немає змагань і немає необхідності доводити свою перевагу над іншими. Всі, що займаються Айкідо незалежно від їхніх здібностей рухаються до досконалості тим самим шляхом (до).

"Будь твердим у прагненні до мети й м'яким у методах її досягнення"

Айкідо виникло не на порожньому місці, багато його елементів існували й колись. Але, розкидані  по різних стилях і школам, вони не були зв'язані воєдино загальним принципом, єдиною системою. Засновник Айкідо - Моріхэй Уесіба створив унікальне бойове мистецтво на базі десятка різних напрямків будо (бойових мистецтв), присвятивши багато років вивченню кожного з них.
У результаті Айкідо одержало із дзю-дзюцу кито-рю (японізованої школи шаоліньського цюань-шу) техніку кругових переміщень і стрімких відходів з лінії атаки.
Зі школи дзю-дзюцу гото-ха ягю-рю (комплексного самурайського мистецтва) - рух рук і принципи роботи ніг.
Із дзюдо - потужні входи й стрімкі кидки.
З бо-дзюцу (вправ із жердиною) - ма-ай (відчуття правильної дистанції бою).
З дайто-рю айки-дзю-дзюцу (унікального будо клану князя Такеди) - болісні захоплення й замки рук.

Детальніше на сайті Федерації Айкідо http://www.aikido.kherson.ua/?aikido1


Фото:

Нашi партнери