Опубліковано олімпійську карту лондонського метро, де станції одержали імена легендарних спортсменів
На час літніх Олімпійських ігор, які пройдуть наприкінці липня - початку серпня цього року, віртуальне перейменування одержать всі 361 станції лондонського метро.
Приміром, ім'я американського плавця Майкла Фелпса, що виграв 14 золотих медалей, одержала головна станція Ігор - Стратфорд, поруч із якої буде розташовані олімпійський парк і кілька стадіонів. По-сусідству станцію назвали на честь американського боксера Кассіуса Клея, що виграв золото Олімпійських ігор у Римі, після чого взяв ім'я Мохаммед Алі.
На схемі лондонського метро є й станція Олени Ісинбаєвої, що належить більше двох десятків світових рекордів у стрибках із жердиною. Цікаво, що станція Ісинбаєвої виявилася кінцевої, так само як і її колеги по цеху стрибунів із жердини Сергія Бубки. Втім, це символічно, адже Ісинбаєва заявила. що після лондонської Олімпіади вона піде із спорту. А от зі станції легендарного радянського бігуна-стаєра Володимира Куца можна перейти на станцію знаменитого американського боксера Леона Спінкса.
На схемі, де кожна лінія присвячена певним олімпійським видам спорту, є й інші зупинки, названі на честь радянських спортсменів. До «списку олімпійських легенд» потрапили: футболіст Лев Яшин, тенісист Євген Кафельніков, весляр В'ячеслав Іванов, легкоатлети Віктор Санєєв і Тамара Пресс, важкоатлет Василь Алексєєв, гімнасти Лариса Латиніна й Микола Андріанов. А от зупинки плавців Володимира Сальникова й Олександра Попова розташувалися поруч один з одним на центральній червоній лінії. Відразу за ними «пливуть» за схемою синхроністки Анастасія Давидова й Анастасія Єрмакова.
До цього переліку увійшли і 9 українців. Гостей з Північного-Заходу Лондона прийме початкова станція «легкоатлетичної» лінії імені рекордсмена світу у стрибках з жердиною, президента Національного олімпійського комітету України Сергія Бубки. На паралельній лінії - станція метальника молота Юрія Сєдих, рекорд якого 25-річної давнини (86,74 м) не побитий і досі.
Найбільше наших співвітчизників на «гімнастичній» лінії. Сівши на поїзд на станції «Людмила Турищева», проїхати «Віктора Чукаріна» і «Ларису Латиніну», можна з однією пересадкою дістатися до «Валерія Борзова».
До Тауерському мосту зручніше їхати через станцію імені «Володимира Куца». Вона - вузлова, і звідси пряма дорога до набережної Темзи, де знаходяться зупинки «Володимира Кличка» і «Олександра Медведя». А до південних воріт британської столиці вас приведе зупинка «Валентин Манкін».
Така карта є унікальною інтерпретацією офіційної карти лондонського метро. Хоча організатори і зауважують, що були певні суперечки щодо імен, якими названі станції, але остаточним результатом вони задоволені.
До речі, лондонська підземка - сама стара у світі, перша ділянка якої відкрився ще в 1863 році.
Детальніше карта лондонської підземки тут http://shop.tfl.gov.uk/SiteData/Root/File/Olympic%20Legends%20Map%20with%20LOCOG%20logo3.pdf