Щоб залишатися гарними й підтягнутими, нам необхідна постійне фізичне навантаження. Часто на регулярні відвідування спортклубів елементарно бракує часу. Але спортзал можна організувати й у себе вдома. Таким чином, ви заощадите не тільки дорогоцінний час, що йшов би на шлях до клубу й назад, але й значну суму грошей. До самостійних занять потрібно добре й відповідально підготуватися.
Теоретично, для самостійних занять вам необхідні тільки наявність часу, деякого вільного простору в кімнаті й бажання.
Але фітнес-індустрія сьогодні пропонує спортсменам-аматорам масу супутніх товарів. Наприклад, якщо ви маєте труднощі з вибором вправ, хочете різноманітити свій спортивний «раціон» або вам просто нудно махати ногами на самоті, можна придбати диски з уроками аеробіки. Приклад, хоча б і телевізійний, і життєрадісні команди теле-тренера додадуть вам бадьорості.
Найпростіший тренажер - гантелі. Їх можна купити в будь-якому магазині спортивних товарів. Якщо ви не переслідуєте мети накачати рельєфні м'язи, вам цілком вистачить ваги гантелі 0,5-1 кг. До речі, крім гантелей можна придбати також і обважнювачі, які кріпляться на ноги. У принципі, з таким арсеналом уже можна домогтися непоганих результатів.
Ефективність вправ для м'язів преса й спини можна сильно збільшити, придбавши гімнастичну лаву. Це збірна конструкція, що складається з верхньої й нижньої дошки, які з'єднані між собою за допомогою трьох металевих опор. Міняючи кут нахилу дошки і опор, можна зменшувати й збільшувати навантаження на ті або інші групи м'язів.
Для зміцнення м'язів ніг і сідниць гарні заняття на степ-платформі. Дуже розповсюджений варіант тренажера для дома - велотренажер. Це імітатор велосипеда, обладнаний спеціальною системою регулювання навантажень. Безумовний плюс велотренажера те, що вбудований комп’ютер буде стежити за частотою вашого пульсу під час тренувань, показувати кількість згорілих калорій, а також те, яку відстань і з якою швидкістю ви «проїхали».
Більш компактний тренажер - степпер, імітатор ходьби по сходам. Основні його функції - розвиток витривалості, боротьба із зайвою вагою, відновлення серцево-судинної системи. Степпери вигідно відрізняються від інших тренажерів своєю вартістю. Якщо у вас у квартирі зовсім немає місця, ідеальний для вас варіант - міні-степпер. Розміри міні-степпера дозволяють сховати його в шафу після заняття. Врахуйте, що при заняттях на велотренажері й на степпере спалювання жиру починається тільки на 30-40 хвилині тренування, до цього часу організм витрачає вуглеводи. Тому, якщо ви хочете не тільки оздоровити організм, але й схуднути, заняття не повинні бути короткими. Перший тиждень ваших тренувань - це лише період підготовки м'язів до занять.
Відповідно, ви повинні розробляти всі групи м'язів. Для початку тренування можуть тривати приблизно по 20 хвилин - фактично, це розминка, якою ви надалі будете починати заняття: нахили вперед і в сторони, махи руками, присідання. Наприкінці тренування, коли м'язи розігріті, добре зробити розтяжку. Не забувайте, що заняття спортом можна починати як мінімум через дві години після їжі. Якщо ваша мета - рятування від зайвої ваги, не варто приймати їжу й протягом двох годин після тренування. Не прагніть зробити максимальну кількість вправ за раз.
Професіонали будь-які вправи розділяють на підходи. Наприклад, качати прес можна в 3 підходи по 20 підйомів. Поступова кількість вправ на один підхід збільшується.
Виконуючи будь-яку вправу, дихайте рівномірно. Видих повинен доводитися на посилене скорочення м'язів, вдих - на розслаблення. Наприклад, качаючи прес, ви повинні піднімати тулуб на видиху, опускати - на вдиху. Від того, наскільки правильно ви дихаєте, залежить, як швидко ви стомитеся й наскільки ефективні будуть самі вправи. Головне, пам’ятайте, що для досягнення результату важлива регулярність. «Пристосуйте» заняття, наприклад, вчасно, коли по телевізору показують улюблений серіал: і вправлятися буде веселіше, і тренування ви навряд чи пропустите.